KONSULTACIJOS, REKOMENDACIJOS, UŽSAKYMAI: +37061550186, vilniauskailiaistore@gmail.com

Odos gaminių kasdienės mados istorija, 3-ia dalis

Septintasis dešimtmetis
  • Septyniasdešimtųjų šūkis buvo “renkis taip, kaip tau patinka”. Be jokių skrupulų buvo atsisakyta elegancijos kanonų. Tai buvo individualios fantazijos, grožio ir skonio dešimtmetis. Milanas tapo mados sostine. Įtakotas Krizia ir Missoni, 72-aisiais Walter Albini nusprendė palikti Palazzo Pitti ir rodyti savo kolekcijas Milane. Sugalvojamos naujos vietos madų demonstracijoms, kur pasinaudojama ir teatrais, ir kavinėmis, ir viešbučiais ir cirko palapinėmis. Vėliau visa tai tapo demonstruojama didžiosios mados ir įvaizdžio parodose, tokiose kaip Mipel, Modit ir Milanocollezioni.
  • Šį dešimtmetį iškilo tokios žvaigždės, kaip Armani, Versace, Ferre ir Coveri. Dominavo unisex, etninis ir neoromantinis stiliai. Sportinės kuprinės buvo gaminamos iš minkštos lakuotos veršelių ar ožiukų, natūralios ar sendintos odos. Originalios, dažnai su dirželiais, velveto ar kitų audinių įsiuvais. Paviršius sutvirtinamas sudygsniuojant, naudojami sagučiai ir apsiuvai, auksinės ar dažyto metalo grandinėlės. Jaunimo aprangoje dominavo džinsai, storos drobės rūbai ar plisuotos kelnės su plačiomis stilizuotomis petnešomis.
  • Septyniasdešimtųjų kasdienės ir sportinės rankinės tapo labai erdvios. Jos tapo švelnių, plačių formų, įprastai su užtrauktukais, ir praktiškomis dvigubomis, reguliuojamomis rankenomis. Dominavo ovalios valtelės, aptakios formos. Dauguma rankinių buvo su voko tipo uždengimu. Dauguma jų turėjo daug praktiškų skyrelių, plačių vidinių kišenių, daug dirželių ir kilpų. Dominuojančios spalvos buvo raudona ir ryškiai žalia.
  • 73-iųjų vasarą itin populiari buvo kibirėlio tipo šviesių atspalvių pinta, kombinuota su dažyta oda rankinė. Žiemą rankinėms vėl naudojamas kailis.
  • Mažos diržo-rankinės, kuprinės ir krepšiai buvo puošiami įsiuvais iš ruonių, ar netvarkingai atrodančio beždžionių kailio. Taip pat naudotas baltas ėriukų kailis, būtinai su auksinio metalo, bebrų ir ponių kailio papuošimais.
  • Atsižvelgiant į tuomet vyravusį vyrų aprangos stilių, jiems rankinės kuriamos dviejų tipų: funkcionalios, su daugeliu užtrauktukų ir kišenėlių, ar portfeliai.