KONSULTACIJOS, REKOMENDACIJOS, UŽSAKYMAI: +37061550186, vilniauskailiaistore@gmail.com

Įdomūs faktai apie skrybėles

Atsižvelgiant į archeologinius akmens amžiaus radinius, yra manoma, kad medžiotojai galėjo kurti austus drabužius dar prieš 27 000 metų. Šis atradimas keičia požiūrį į kai kurias ankstyvąsias rastas figūrėles, kurios iš pradžių buvo laikomos priešistorinių šukuosenų atvaizdais. Dabar manoma, kad jos gali byloti apie pirmąsias pasaulyje žinomas kepuraites.

Šios unikalios kepuraitės buvo aptiktos kaip susipynusių pluoštų atspaudai ant molio fragmentų iš vietų, tokių kaip Dolni Vestonic kaimas Čekijoje. Tyrėjai aptiko šiuos atspaudus ant 90 molio fragmentų, kas suteikia tvirtų įrodymų, jog žmonės gamino galvos apdangalus jau akmens amžiuje.

Tai taip pat atskleidžia, kad žmonijos aistra galvos apdangalams nėra naujas reiškinys ir, be to, rodo jų nesenstančią vertę. O skrybėlės, atrodo, išlaikė savo svarbą per tūkstantmečius ir yra stiliaus dalis, kuri, tikėtina, niekada neišeis iš mados.


O štai ir keletas smagesnių faktų apie šiuo stilingus aksesuarus.
  • 1800-aisiais cilindro kepurės buvo tobulumo ir išskirtinumo ženklas. Keletas populiarių istorijos veikėjų nešiojo cilindrus, įskaitant:
Winstonas Churchillis, Josephine Baker, Duke'as Ellingtonas, Abraomas Linkolnas
Nors prezidentas Linkolnas šių istorinių skrybėlių nepopuliarino, nes jos jau buvo įsitvirtinusios madoje kaip aksesuaras, šiandien jo įvaizdis daugiausia siejamasbūtent su cilindrine kepure.
  • Garsioji Panama, gimė visai ne Panamoje
Kitas svarbus faktas iš skrybėlių istorijos yra tai, kad populiarioji Panamos skrybėlė nėra iš Panamos ir niekada nebuvo ten gaminama. Ji yra kilusi iš Ekvadoro. Šios gražios istorinės šiaudinės kepurės tapo labai paklausios, kai jas nešiojo Panamos kanalo darbuotojai. Taip „Panamos“ pavadinimas ir liko susietas su kepure, kuri ir dabar yra laikomas kaip mados ir kokybės ženklas.
  • Plunksnos puošia skrybėles šimtmečius, kad spinduliuotų mada ir prabanga.
1700-aisiais plunksniniai katiliukai buvo labai paklausūs. O Amerikos indėnai taip pat nešiojo skrybėles su plunksnomis, kad parodytų savo aukštą socialinį statusą. tad kai dėvite savo mėgstamą skrybėlę, taip pat vaidinate ir savo vaidmenį, tarsi pratęsiate turtingą skrybėlių istoriją.
  • Iki šiol Londono juodieji visamepasaulyje išsiskiriantys taksi gaminami itin aukšti, kad džentelmenas galėtų jais važiuoti nenusiėmęs cilindro.
  • Baltos aukštos virėjo kepurės/skrybėlės tradiciškai turi 100 klosčių, atspindinčių šimtus kiaušinių paruošimo būdų. Juos išrado virtuvės išradėjai Marie-Antoine Carème ir Auguste'as Escoffier kaip hierarchijos virtuvėje nustatymo metodą.
  • Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta I buvo išleidusi įstatymą, kuriuo vadovaujantis kiekvienas vyresnis nei 7 metų žmogus privalėjo nešioti kepuraitę sekmadieniais ir švenčių dienomis.
  • Kadaise gaminant veltinį kepurėms buvo naudojamas gyvsidabris, kuris yra toksiškas, o ilgalaikis jo poveikis gali pakenkti nervų sistemai, sukelti drebulį ir demenciją. Iš to kilusi frazė „Pamišęs kaip kepurininkas“.
  • Fedora pirmiausia buvo moteriška, o ne vyriška skrybėlė. Dabra jądėvi tiek moterys, tiek vyrai.
  • Pirmasis įrašas apie skrybėles yra pastebėtas paveiksle Lussac-les-Chateaux oloje Centrinėje Prancūzijoje ir datuojamas maždaug 15 000 m. pr. Kr.
  • Vajominge galioja įstatymas, draudžiantis nešioti skrybėlę, jei ji trukdo žiūrovams matyti teatre ar kitoje pramogų vietoje.
  • Miesto legenda teigia, kad Fargo (Šiaurės Dakotos valstija) miestas uždraudė šokti užsidėjus skrybėlę ar net dėvėti skrybėlę toje pačioje šokių vietoje. Jei planuojate šokti visą naktį Fargo mieste, būkite atsargūs ir palikite geriau skrybėles ar bet kokio tipo kepuraites namuose.
  • Mažiausia vyrų dėvėta skrybėlė buvo sukurta XVIII a. Tai buvo maža trikampė skrybėlė, kurios matmenys buvo tik du coliai x keturi coliai ir buvo dėvima ant peruko viršaus.
  • Fedora skrybėlė buvo pavadinta princesės Fédoros Romanoff iš Victorien Sardou pjesės „Fédora“ vardu. Pjesė buvo parašyta aktorei Sarah Bernhardt. Kaip dalį savo kostiumo ji dėvėjo skrybėlę su minkštu krašteliu ir viduryje suformuota raukšle – modifikuotą šiandieninės fedoros versiją, kurią taip mėgsta moterys.
  • Asmuo, kuris gamina moteriškas skrybėles, yra žinomas kaip skrybėlininkas, o žmogus, kuris gamina skrybėles vyrams, yra žinomas kaip kepurininkas. Skirtumas kyla dėl to, kad iki XX amžiaus abiems profesijoms reikėjo skirtingų medžiagų ir gamybos metodų. O drabužiai tais laikais labai skyrėsi priklausomai nuo lyties.

Tad kai kitą kartą užsidėsite skrybėlę, žinosite, kad joje slypi daug daugiau paslapties, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.