KONSULTACIJOS, REKOMENDACIJOS, UŽSAKYMAI: +37061550186, vilniauskailiaistore@gmail.com

Dovanojimo istorija. 2 dalis.

Dovanojimo istorija. 2 dalis.

Nors dovanų teikimas tarp žmonių prasidėjo nuo urvinių žmonių, siūlančių paprastus daiktus, įrodančius savo gebėjimą išlaikyti šeimą, šis procesas tapo nepaprastai svarbia ir ekstravagantiška mūsų gyvenimo dalimi.

Neabejotinai visi žinote, kad dovanų teikimas yra tradicinė daugelio progų dalis ir daugelis mūsų jų tikisi esant ypatingoms progoms, tokioms kaip Kalėdos ar gimtadieniai, vardadieniai, tuooktuvės ir panašiai. Mes visada daug dėmesio skyriame šiems socialiniams mainams, tačiau dovanų teikimo priežastys laikui bėgant vis gi kinta.

Nors dovanų teikimas yra toks pat senas kaip ir žmonija, mūsų požiūris į dovanų teikimą ir dalyvavimas jame šiais laikais iš tikrųjų prasidėjo tik XIX amžiuje, kai technologijų plėtra ir gamyba leido efektyviai ir nebrangiai dovanoti įvairesnes ir įdomesnes dovanas.

Šiandien dovanų teikimas yra tapęs pažangesnis ir dar asmeniškesnis dėl mūsų suasmenintų linkėjimų ir ypatingų atvirukų! Nors galbūt žinote, kad jūsų gavėjui patiks raudonojo vyno butelis, galite padaryti dovaną dar ypatingesnę pridėdami jo vardą ir palinkėjimą, padėką ar žinutę.

Galima nustebinti net savo mažyti vaiką atvirutėmis ar vakiškomis knygomis su proginiais įrašais, ne vien tik žaislais, žaidimais ar saldumynais.

O tokios suasmenintos dovanos parodo, kad žmogus ruošiantis dovaną iš širdies galvojo, planavo ir pajautė, kas tikrai patiktų mylimam žmogui, kuo jis ar ji yra įpatingi, o toks sveikinimas tampa nuostabia ir nepakartojama dovana, sustiprinančia mylimo žmogaus ypatingą progą ir kurianti ypatingus popjūčius bei emocijas ilgiems prisiminimams.